CANER&CAN HUKUK VE ARABULUCULUK OFİSİ

Ceza Hukuku

Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarından kaynaklanan ve ceza yargılamasını gerektiren hallerde müvekkillerimizi profesyonel bir şekilde temsil ediyoruz.

Müvekkillerimizin mağduru olduğu suçlar

Müvekkillerimizin ülkemizde bulundukları sırada geçirmiş oldukları trafik kazalarında yaralanmaları halinde, genel olarak karşı taraf sürücülerden şikayetçi olmaktadırlar. Bu durumda sorumlu sürücü aleyhine soruşturma ve ceza yargılaması başlamaktadır. Ceza yargılamasındaki bazı gelişmeler, müvekkillerin hukuk davalarındaki tazminat haklarını da ilgilendirdiğinden, kazanın mağduru olan müvekkiller tarafımızca savcılık ve mahkeme aşamalarında profesyonel bir şekilde temsil edilmektedir.

Müvekkillerimiz aleyhine yapılan soruşturma ve yargılamalar

Yukarıdaki açıklamalarımızın tam zıttı olarak, müvekkillerimiz bazı hallerde meydana gelen yaralamalı veya ölümlü trafik kazalarında kusurlu bulunmaktadır. Bu durumda müvekkiller aleyhine savcılık soruşturma açmakta ve devamında ceza yargılamasına başlanılmaktadır.

Bu aşamalarda, tarafımızca kaza tespit tutanağı başta olmak üzere dosyaya ilişkin belgeler ve özellikle en önemli konu olan kazadaki kusur durumuna ilişkin incelemeler gerçekleştirilmektedir.

Konu hakkında daha detaylı bilgilendirme için uzman ekibimizle iletişime geçiniz.